LineArt Ogrody 🍀 Projektowanie ogrodów 🍀 Architekt krajobrazu | Bydgoszcz

Projekt ogrodu

dla seniorów i wnucząt

Funkcjonalne rozwiązania dla całej rodziny

Projekt ogrodu dla Seniora

Ogród wokół domu wolnostojącego składa się z dwóch części – frontowej oraz ogrodu właściwego połączonego z tarasem na tyle budynku. Ciąg komunikacyjny z kostki brukowej prowadzący od furtki do wejścia głównego został urozmaicony kolorowymi rabatami, w których króluje kocimiętka i ostnica. Ciąg komunikacyjny prowadzi wzdłuż bocznych ścian budynku do zadaszonego tarasu i ogrodu właściwego. Większość przestrzeni zajmuje tu trawnik, jednak niepowtarzalnego charakteru nadają jej liczne swobodne nasadzenia rozmieszczone wzdłuż płotu oraz przy tarasie. 

Roślinność porastająca rabaty uatrakcyjnia je na wielu wysokościach. Są tu rosnące tuż przy ziemi jałowce płożące, niewysokie kępki rozplenicy japońskiej, nieco wyższe krzewy kwitnące, takie jak hortensja bukietowa, hortensja krzewiasta czy funkia, dorastający do nawet 200cm Miskant „Silberfeder” oraz drzewa liściaste i iglaste, takie jak świerk biały czy jodła koreańska. Zgodnie z życzeniem klientów w ogrodzie umieszczona została altana techniczna. Ukryta w cieniu wierzby mandżurskiej nie rzuca się w oczy i nie zabiera przestrzeni wypoczynkowej.

Całość projektu cechuje mieszanka kilku stylów. Nieoczywiste linie rabat w połączeniu z pozornie swobodnymi nasadzeniami to przytulna, a jednocześnie nowoczesna kombinacja.

POWIERZCHNIA

1200 mkw

LOKALIZACJA

Władysławowo

DATA

2022

Napisz do nas