LineArt Ogrody 🍀 Projektowanie ogrodów 🍀 Architekt krajobrazu | Bydgoszcz

Projekt ogrodu w Poznaniu

dla dzieci dorosłych seniorów

Nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania dla całej rodziny

Projekt ogrodu w Poznaniu

Projekt ogrodu w Poznaniu wymagał modernizacji. Utrzymanie go w leśnym klimacie zostało narzucone przez rosnące tu od wielu lat wysokie brzozy, świerki i sosny. Są piękne, ale wymagały uporządkowania. Ze względów praktycznych i estetycznych większość drzew, które tworzą wokół płotu naturalne ogrodzenie, pozostała na swoim miejscu. Nasadzenie licznych kolorowych rabat sprawiło, że swobodnie rosnący las nabrał lekkości, a jego dolne partie stały się atrakcyjne wizualnie. 

W rabatach rozmieszczonych wzdłuż ogrodzenia oraz ciągów komunikacyjnych dominują łatwe w pielęgnacji krzewy ozdobne, takie jak żurawki, rozplenice, funkie, różanecznik i bukszpan. Podziwiać je można z tarasu na tyle domu, który dzięki wygodnej sofie i fotelom stanowi centrum relaksacyjne całego ogrodu. Druga część tarasu znajduje się przy bocznej ścianie domu. Jest tu duży stół, idealny do wspólnych posiłków z rodziną. Taras połączony jest ciągiem komunikacyjnym z największą atrakcją ogrodu – odkrytym basenem oraz strefą spa. W tym niewielkim budynku ulokowanym w cieniu wysokich świerków i jałowców znajduje się sauna oraz jacuzzi.

Wykorzystując naturalne piękno drzew rosnących w ogrodzie udało się stworzyć bardzo spójną z bryłą domu przestrzeń, która spełnia zarówno praktyczne jak i estetyczne wymagania klientów.

POWIERZCHNIA

1200 mkw

LOKALIZACJA

Poznań

DATA

2022

Napisz do nas